Porno izle Porno izle Porno izle HD porno izle Porno Redtube Xhamster

Kauden päätösjuhlat


FC POHU-PALKITUT 2014

ERIKOISMANINTA (KUNNIAPUHEENJOHTAJA)
Jarmo Holmström

JUNIORIT F-A
VUODEN PELAAJA
FAIR PLAY PELAAJA
TF7/ LEIKKIMAAILMA 2007 Hulda Seppä FP Hertta Seppä
TF8/ LEIKKIMAAILMA 2006 Ella Hiltunen FP Meeri Jäkärä
TF9/ LEIKKIMAAILMA 2005 Vilma Vainio FP Emilia Toiviainen
TE11 KAVERIMAAILMA 2003 Annika Leppä FP Aura Suvanto
TD13/ KAVERIMAAILMA / GPS 2001
FP Saara Nurmi
TC14/ KAVERIMAAILMA / GPS 1999 Ella Lintunen FP Mette Alho
F6/ LEIKKIMAAILMA 2008 Julius Steiner FP Leo Hallikainen
F7 / LEIKKIMAAILMA 2007 Adam Raslan FP Benjamin Teittinen
F8/ LEIKKIMAAILMA 2006 Terho Tyni FP Tuomas Taiminen (Siniset) / Ohto Heiskanen (Valkoiset)
F9/ LEIKKIMAAILMA 2005 Lassi Niemelä FP Ilja Minkin
E10/ LEIKKIMAAILMA 2004 Valtteri Melén FP Olli Matikka
E11/ LEIKKIMAAILMA 2003 Eetu Nieminen FP Joona Allisto
D12/ KAVERIMAAILMA 2002 Juho Savolainen FP Pessi Koskipuro
D12/2 KAVERIMAAILMA SININEN 2002 Leo Mutanen FP Sibisathiriyain Ravibalasingam
D13/ KAVERIMAAILMA 2001 Lauri Pöntinen FP Leevi Kahri
D13/ KAVERIMAAILMA SININEN 2001 Aaro Saastamoinen FP Anton Hartikainen
B16/ TULEVAISUUSMAAILMA 1998 Petteri Hämäläinen FP Niklas Elfström
B17/ TULEVAISUUSMAAILMA 1997 Niilo Nikunen FP Pyry Suomalainen
SEURAPALKITTAVAT JUNIORIT



Peli-illan maalimimmi (7-8)
Astrid Björklund

Peli-illan maalikunkku (7-8)
Aleksi Martikainen

Vuoden maalimimmi leikkimaailma (9-11)
Ella Aakko

Vuoden maalikunkku leikkimaailma (9-11)
Luukas Oikarinen

Vuoden tyttömaalivahti leikkimaailma (9-11)
Annika Leppä

Vuoden poikamaalivahti leikkimaailma (9-11)
Iikka Mannninen

Vuoden tyttöpelaaja leikkimaailma (9-11)
Ella Aakko

Vuoden poikapelaaja leikkimaailma (9-11)
Eetu Nieminen

Vuoden maalimimmi kaverimaailma (12-15)
Sanna Saurila / Lyydia Teittinen

Vuoden maalikunkku kaverimaailma (12-15)
Juho Savolainen

Vuoden tyttömaalivahti kaverimaailma (12-15)
Nelli Alho

Vuoden poikamaalivahti kaverimaailma (12-15)
Otso Rajamaa

Vuoden tyttöpelaaja kaverimaailma (12-15)
Sanna Saurila

Vuoden poikapelaaja kaverimaailma (12-15)
Lauri Pöntinen

Vuoden maalikunkku tulevaisuus maailma (16-19)
Shakan Barzanji

Vuoden poikamaalivahti tulevaisuusmaailma (16-19)
Mikael Wilkman

Vuoden poikapelaaja tulevaisuusmaailma (16-19)
Niilo Nikunen

Tulevaisuuden lupaus
Sanna Saurila

Vuoden tyttöjoukkue
T05-06

Vuoden poikajoukkue
P02

SEURAPALKITTAVAT MUUT TOIMIJAT



Vuoden huoltaja
Marko Lindroth

Vuoden joukkueenjohtaja
Sirpa Nieminen

Vuoden kaikki pelaa valmentaja
Iina Sallinen

Vuoden leikkimaailma valmentaja
Otto Särkkä

Vuoden kaverimaailman valmentaja
Miquel Rodriques

Vuoden tulevaisuusmailman valmentaja
Ari-Matti Harri

AIKUISTEN EDUSTUSJOUKKUEET



Naiset edustusjoukkue
Ella Andberg
Maalintekijä
Naiset edustusjoukkue
Ida Salo
Tulokas
Naiset edustusjoukkue
Noora Huotari
Fair Play
Naiset edustusjoukkue
Sonja Somero
MVP Pelaajien valinta
Naiset edustusjoukkue
Sonja Somero
VUODEN PELAAJA
Miehet edustusjoukkue
Cheikh Toure
Maalintekijä
Miehet edustusjoukkue
Cheikh Toure
Tulokas
Miehet edustusjoukkue
Lasse Loimukoski
Fair Play
Miehet edustusjoukkue
Lasse Loimukoski
MVP Pelaajien valinta
Miehet edustusjoukkue
Kristian Träskelin
VUODEN PELAAJA
AIKUISTEN HARRASTEJOUKKUEET
VUODEN PELAAJA
FAIR PLAY PELAAJA
Sitkeet Mammat
Nina Ramstedt FP Pia Tiainen
Ikämiehet-35
Pasi Hämäläinen FP Juha Ojala
Ikämiehet-40
Mika Karra FP Kai Penttilä
Ikämiehet-45
Jukka Remes FP Mikko Kuosmanen
Golden 50's
Jouni Hirvonen FP Raino Räsänen
Ikämiehet-55
Tomi Seppälä FP Kalle Soikkanen
Miehet/Akatemia
Georgios Stergaki FP Harri Puskala
Miehet/Reservi/Harrastejoukkuetoimija
Miikka Mannio

SEURAN ERIKOISPALKINNOT



Toiminnanjohtajan malja
Anu Kahri

Puheenjohtajan malja
Juha-Pekka Partanen

Vuoden maineteko
P95 Alusta loppuun

 

FC POHU PALKITUT 2013
PIIRIN TAI LIITON MITALIT 1. TYTÖT 2. POJAT 3. AIKUISET P01 ALUESARJA KULTAA
P95 PERUSSARJA KULTAA
MPH FUTSAL HOPEAA

JUNIORIT F-A
VUODEN PELAAJA
FAIR PLAY PELAAJA
TF8/ LEIKKIMAAILMA 2005 Helka Seppä  FP Alva von Koskull
TE10/ LEIKKIMAAILMA 2003 Emma Rautajoki FP Ella Lindberg
TD13/ KAVERIMAAILMA 2000 Sanna Saurila FP Leea Pulliainen
TD13 /2 KAVERIMAAILMA 2000 Kiia Väinölä FP Lumi Kinnunen
F7 / LEIKKIMAAILMA 2006 Aleksi Martikainen FP Tuomas Väänänen/ sininen
Aarni Koistiainen/ valkoinen
F8/ LEIKKIMAAILMA 2005 Lassi Niemelä FP Luukas Oikarinen
F9/ LEIKKIMAAILMA 2004 Abdinur Said FP Iikka Manninen
E10/ LEIKKIMAAILMA 2003 Veeti Vainio FP Petteri Riippa
E11/ LEIKKIMAAILMA 2002 Juho Savolainen FP Samuel Salminen
D12/ KAVERIMAAILMA 2001 Ossian Newby FP Joonas Närhinen
D12/2 KAVERIMAAILMA SININEN 2001 Nino Trapani FP Oskari Parttimaa
D13/ KAVERIMAAILMA 2000 Ahmed Nur FP Abdrahim Sefiani
C15/ KAVERIMAAILMA 1998 Maunu Aunesluoma FP Tommi Arffman
C15/2 KAVERIMAAILMA 1998 Henri Suopajärvi FP Juho Korppi
A19/ TULEVAISUUSMAAILMA 1995 Gurprith Singh FP Veikko Jokelainen
SEURAPALKITTAVAT JUNIORIT



Peli-illan maalimimmi (7-8) T05 Vilma Vainio
Peli-illan maalikunkku (7-8) P06 Aleksi Martikainen

Vuoden maalimimmi leikkimaailma (9-11) T03 Ella Aakko

Vuoden maalikunkku leikkimaailma (9-11) P04 Abdinur Said

Vuoden tyttömaalivahti leikkimaailma (9-11) T03 Tiitu Jokiniemi

Vuoden poikamaalivahti leikkimaailma (9-11) P04 Iikka Manninen

Vuoden tyttöpelaaja leikkimaailma (9-11) T03 Ella Aakko

Vuoden poikapelaaja leikkimaailma (9-11) P02 Juho Savolainen

Vuoden maalimimmi kaverimaailma (12-15) T00 Aino Mikkonen / Ella Lintunen

Vuoden maalikunkku kaverimaailma (12-15) P98-99 Shakan Barzanji

Vuoden tyttömaalivahti kaverimaailma (12-15) T00 Nelli Alho

Vuoden poikamaalivahti kaverimaailma (12-15) P01 Otso Rajamaa

Vuoden tyttöpelaaja kaverimaailma (12-15) T00 Etti Suvanne

Vuoden poikapelaaja kaverimaailma (12-15) P01 Ossian Newby

Vuoden maalikunkku tulevaisuus maailma (16-19) P95 Okko Takkinen
Vuoden poikamaalivahti tulevaisuusmaailma (16-19) P95 Sakari Launis

Vuoden poikapelaaja tulevaisuusmaailma (16-19) P95 Rasmus Haavisto

Tulevaisuuden lupaus P01 Matias Helin
Vuoden tyttöjoukkue T03-03 T03-04

Vuoden poikajoukkue P01 P01


SEURAPALKITTAVAT MUUT TOIMIJAT



Vuoden huoltaja P01 Marko Lindroth

Vuoden joukkueenjohtaja Naiset Pia Tiainen / Sari Mällinen

Vuoden kaikki pelaa valmentaja T03 Iina Sallinen

Vuoden leikkimaailma valmentaja P02 Miquel Rodriques

Vuoden kaverimaailman valmentaja P01 Marko Lamberg/ Daniel Ivanov

AIKUISTEN EDUSTUSJOUKKUEET


Naiset edustusjoukkue 2013 Ella Andberg
Maalintekijä
Naiset edustusjoukkue 2013 Noora Huotari
Tulokas
Naiset edustusjoukkue 2013 Emmy Stolpe
Fair Play
Naiset edustusjoukkue 2013 Sonja Somero
MVP Pelaajien valinta
Naiset edustusjoukkue 2013 Ella Andberg
VUODEN PELAAJA
Miehet edustusjoukkue 2013 Tero Hokkanen
Maalintekijä
Miehet edustusjoukkue 2013 Philip Nduka
Tulokas
Miehet edustusjoukkue 2013 Janne Bruun
Fair Play
Miehet edustusjoukkue 2013 Tero Hokkanen
MVP Pelaajien valinta
Miehet edustusjoukkue 2013 Tero Hokkanen
VUODEN PELAAJA
AIKUISTEN HARRASTEJOUKKUEET
VUODEN PELAAJA
FAIR PLAY PELAAJA
Sitkeet Mammat Kiia Bongi FP Mari Saves
Ikämiehet-35 Tommi Kälve FP Pasi Hämäläinen
Ikämiehet-40 Juha Ojala FP Mika Uuksu
Ikämiehet-45 Marko Rönkkö FP Olli-Pekka Raiskila
Golden 50's Raimo Räsänen FP Timo Orola
Ikämiehet-55 Kari Kuosma FP Timo Viheriäranta
Miehet/Akatemia Orestis Karres FP Aapo Lunden
SEURAN ERIKOISPALKINNOT
Toiminnanjohtajan malja Jari Mether / Martti Virtanen
Puheenjohtajan malja Hannu Tulla
Vuoden maineteko P01 nousu ELL 2014

 

FC POHU-PALKITUT 2013
PIIRIN TAI LIITON MITALIT 1. TYTÖT 2. POJAT 3. AIKUISET   P01 ALUESARJA KULTAA
P95 PERUSSARJA KULTAA
MPH FUTSAL HOPEAA
   
 JUNIORIT F-A   VUODEN PELAAJA   FAIR PLAY PELAAJA
TF8/ LEIKKIMAAILMA 2005 Helka Seppä  FP Alva von Koskull
TE10/ LEIKKIMAAILMA 2003 Emma Rautajoki FP Ella Lindberg
TD13/ KAVERIMAAILMA 2000 Sanna Saurila FP Leea Pulliainen
TD13 /2 KAVERIMAAILMA 2000 Kiia Väinölä FP Lumi Kinnunen
F7 / LEIKKIMAAILMA 2006 Aleksi Martikainen FP Tuomas Väänänen/ sininen
Aarni Koistiainen/ valkoinen
F8/ LEIKKIMAAILMA 2005 Lassi Niemelä FP Luukas Oikarinen
F9/ LEIKKIMAAILMA 2004 Abdinur Said FP Iikka Manninen
E10/ LEIKKIMAAILMA 2003 Veeti Vainio FP Petteri  Riippa
E11/ LEIKKIMAAILMA 2002 Juho Savolainen FP Samuel Salminen
D12/ KAVERIMAAILMA 2001 Ossian Newby FP Joonas Närhinen
D12/2 KAVERIMAAILMA SININEN 2001 Nino Trapani FP Oskari Parttimaa
D13/ KAVERIMAAILMA 2000 Ahmed Nur FP Abdrahim Sefiani
C15/ KAVERIMAAILMA 1998 Maunu Aunesluoma FP Tommi Arffman
C15/2  KAVERIMAAILMA 1998 Henri Suopajärvi FP Juho Korppi
A19/ TULEVAISUUSMAAILMA 1995 Gurprith Singh FP Veikko Jokelainen
SEURAPALKITTAVAT JUNIORIT        
Peli-illan maalimimmi   (7-8) T05 Vilma Vainio    
Peli-illan maalikunkku (7-8) P06 Aleksi Martikainen    
Vuoden maalimimmi leikkimaailma (9-11) T03 Ella Aakko    
Vuoden maalikunkku leikkimaailma (9-11) P04 Abdinur Said    
Vuoden tyttömaalivahti leikkimaailma (9-11) T03 Tiitu Jokiniemi    
Vuoden poikamaalivahti leikkimaailma (9-11) P04 Iikka Manninen    
Vuoden tyttöpelaaja leikkimaailma (9-11) T03 Ella Aakko    
Vuoden poikapelaaja leikkimaailma (9-11) P02 Juho Savolainen    
Vuoden maalimimmi kaverimaailma (12-15) T00 Aino Mikkonen / Ella Lintunen    
Vuoden maalikunkku kaverimaailma (12-15) P98-99 Shakan Barzanji    
Vuoden tyttömaalivahti kaverimaailma (12-15) T00 Nelli Alho    
Vuoden poikamaalivahti kaverimaailma (12-15) P01 Otso Rajamaa    
Vuoden tyttöpelaaja kaverimaailma (12-15) T00 Etti Suvanne    
Vuoden poikapelaaja kaverimaailma (12-15) P01 Ossian Newby    
Vuoden maalikunkku tulevaisuus maailma (16-19) P95 Okko Takkinen    
Vuoden poikamaalivahti tulevaisuusmaailma (16-19) P95 Sakari Launis    
Vuoden poikapelaaja tulevaisuusmaailma (16-19) P95 Rasmus Haavisto    
Tulevaisuuden lupaus P01 Matias Helin    
Vuoden tyttöjoukkue T03-03 T03-04    
Vuoden poikajoukkue P01 P01      
SEURAPALKITTAVAT MUUT TOIMIJAT        
Vuoden huoltaja P01 Marko Lindroth    
Vuoden joukkueenjohtaja Naiset Pia Tiainen / Sari Mällinen    
Vuoden kaikki pelaa valmentaja T03 Iina Sallinen    
Vuoden leikkimaailma valmentaja P02 Miquel Rodriques    
Vuoden kaverimaailman valmentaja P01 Marko Lamberg/ Daniel Ivanov    
AIKUISTEN EDUSTUSJOUKKUEET        
Naiset edustusjoukkue 2013 Ella Andberg   Maalintekijä
Naiset edustusjoukkue 2013 Noora Huotari   Tulokas
Naiset edustusjoukkue 2013 Emmy Stolpe   Fair Play    
Naiset edustusjoukkue 2013 Sonja Somero   MVP Pelaajien valinta
Naiset edustusjoukkue 2013 Ella Andberg   VUODEN PELAAJA
Miehet edustusjoukkue 2013 Tero Hokkanen   Maalintekijä
Miehet edustusjoukkue 2013 Philip Nduka   Tulokas
Miehet edustusjoukkue 2013 Janne Bruun   Fair Play 
Miehet edustusjoukkue 2013 Tero Hokkanen   MVP Pelaajien valinta
Miehet edustusjoukkue 2013 Tero Hokkanen   VUODEN PELAAJA
AIKUISTEN  HARRASTE JOUKKUEET   VUODEN PELAAJA   FAIR PLAY PELAAJA
Sitkeet Mammat   Kiia Bongi FP Mari Saves
Ikämiehet-35   Tommi Kälve FP Pasi Hämäläinen
Ikämiehet-40   Juha Ojala FP Mika Uuksu
Ikämiehet-45   Marko Rönkkö FP Olli-Pekka Raiskila
Golden 50's   Raimo Räsänen FP Timo Orola
Ikämiehet-55   Kari Kuosma FP Timo Viheriäranta
Miehet/Akatemia   Orestis Karres FP Aapo Lunden
SEURAN ERIKOISPALKINNOT        
Toiminnanjohtajan malja   Jari Mether / Martti Virtanen    
Puheenjohtajan malja   Hannu Tulla    
Vuoden maineteko   P01 nousu ELL 2014    
 


yemek tarifleri